Zawsze zakładano, że szef Marvel Studios, Kevin Feige, zrestartuje serię „X-Men” w MCU. Oznaczałoby to zatrudnienie nowych aktorów, którzy odcisnęliby nowe piętno na takich postaciach, jak między innymi Charles Xavier i Wolverine. Wiemy, że Marvel szuka scenarzysty do nowego filmu „X-Men”, więc ostatecznie może się to wydarzyć. Jednak na razie plan wydaje się polegać na wprowadzeniu wersji wszechświata Foxa do większego multiwersu MCU, abyśmy mogli po raz ostatni zagrać w wersje tych postaci sprzed ponad 20 lat.

Widzieliśmy już inne przykłady tego w MCU. Patrick Stewart ponownie wcielił się w rolę profesora X w „Doktorze Strange in the Multiverse of Madness”, aczkolwiek była to inna wersja tej postaci z innego miejsca w multiwersum. Wiemy również, że Hugh Jackman po raz kolejny powróci jako Wolverine w przyszłorocznym „Deadpool 3”, mimo że zginął podczas wydarzeń z „Logana”. Na razie mutanci z Multiverse Saga będą wersjami dobrze znanymi widzom. Ale nie ma szans, że będzie to plan długoterminowy.

Bardzo wymowną częścią sceny napisów końcowych jest fakt, że Bestia została w całości wykonana w CGI, w przeciwieństwie do praktycznych efektów makijażu, które wykorzystano, aby Grammer stał się postacią z „Ostatniego bastionu”. Ale to było prawie 20 lat temu i jest prawdopodobne, że Grammer nie jest w stanie zrobić tego, co byłoby od niego wymagane, aby fizycznie objąć tę rolę po sześćdziesiątce. Kiedy po raz pierwszy objął tę rolę, był znacznie młodszy i w tym właśnie tkwi najciekawsza część tej nieco dziwnej strategii.

Żaden z aktorów, którzy grali te role w oryginalnych filmach „X-Men”, nie jest już młodszy. Z pewnością nie chcę, żeby zabrzmiało to agistycznie, ale Patrick Stewart ma 83 lata. Kelsey Grammer ma 68 lat. Jeśli chcą sprowadzić Iana McKellena z powrotem do roli Magneto, muszą wziąć pod uwagę fakt, że ma on 84 lata. Z pewnością wykorzystanie tej wersji X-Men nie jest planem długoterminowym.

Źródło

Previous articleSophia Loren Szybkie fakty
Next articleAnalityk broni QB wśród krytyki

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here