Skórzana kurtka, którą Michael Jackson miał na sobie podczas kręcenia reklamy Pepsi prawie 40 lat temu, została sprzedana na londyńskiej aukcji za 250 000 funtów (306 000 dolarów).

Jackson nosił tę kurtkę podczas kręcenia reklamy Pepsi w 1984 roku, tuż po swoim rekordowym sukcesie w filmie Kryminał album. Reklamy Pepsi zasłynęły z powodu incydentu, w wyniku którego włosy Jacksona zapaliły się podczas kręcenia, powodując poważne oparzenia. Później powiedział, że to leki przeciwbólowe stosowane w związku z obrażeniami spowodowały jego uzależnienie od leków na receptę.

Kurtka była jednym z ponad 20 przedmiotów, w tym kurtki pierwotnie noszonej przez George’a Michaela i treski należącej do Amy Winehouse, a także przedmiotów związanych z Davidem Bowie, Oasis i The Beatles, które zostały sprzedane na piątkowej aukcji.

Wśród innych przedmiotów wystawionych na aukcję znalazły się przedmioty powiązane z Elvisem Presleyem, Queen i Johnnym Marrem, byłym członkiem The Smiths. Była też gitara Gibson, która wcześniej należała do Angusa Younga z AC/DC, oraz szafa grająca Yellow Submarine Beatles z limitowanej edycji.

Kurtka George’a Michaela – widoczna w teledysku, który nagrał z Arethą Franklin do hitu Wiedziałem, że czekasz (na mnie) – sprzedano za 93 750 funtów (115 000 dolarów), czyli znacznie więcej niż najwyższa cena orientacyjna wynosząca 60 000 funtów.

To nie pierwsza sprzedaż pamiątek po Jacksonie. Czarny kapelusz fedora, który nosił tuż przed debiutem w swoim charakterystycznym tańcu księżycowym w 1983 roku, został sprzedany we wrześniu na aukcji w Paryżu za 77 640 euro (67 088 funtów).

Źródło

Previous articleUpadek Silicon Valley Bank ponawia wezwania do zajęcia się dysproporcjami wpływającymi na kolorowych przedsiębiorców
Next articlePośrednik w handlu nieruchomościami z Gruzji przez pomyłkę otrzymuje zaproszenie do gry Masters

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here