Księżna Walii uosabiała piękno i wdzięk, przygotowując ponury pokaz przed grobowcem w londyńskim Whitehall z okazji Dnia Pamięci.

41-letnia księżna Kate obserwowała nabożeństwo z balkonu budynku Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów, gdy król prowadził procesję królewską, a za nią jej mąż, książę William, książę Edward i księżna Anna.

ZOBACZ: Wzruszająca księżna Kate śpiewa hymny w Niedzielę Pamięci

Przejmujący dzień zazwyczaj widzi księżniczkę poddając recyklingowi jeden ze swoich wcześniej noszonych czarnych strojów starając się nie odwracać uwagi od prawdziwego znaczenia tej okazji. W niedzielę książę właśnie to zrobił, wkładając sukienkę od Alexandra McQueena, noszoną wcześniej podczas nabożeństwa z okazji Dnia Pamięci w 2019 roku.

©Getty
Kate poddała recyklingowi swój płaszcz i kapelusz, debiutując wcześniej niewidzianymi kolczykami zmarłej królowej

Efektowny płaszcz był trafnym wyborem dla księżniczki ze względu na jego militarny charakter i ozdobne plecione wykończenia na staniku. Przypięła do klapy broszkę z makiem i Fleet Air Arm; Kate została mianowana naczelnym dowódcą Sił Powietrznych Floty przez jej teścia, króla Karola, w sierpniu.

Matka trójki dzieci upięła swoje brunetki w schludny, niski kok, dodając niezwykle elegancki kapelusz ozdobiony pióropuszami czarnego filcu zwiniętymi w piękną kokardkę.

Królowa i księżna Walii śpiewają hymn©Getty
Królowa i księżna Walii śpiewają z balkonu

Nakrycie głowy Kate było kolejnym ponownym założeniem. Ówczesna księżna Cambridge założyła kapelusz podczas nabożeństwa z okazji Dnia Pamięci w 2017 r., podczas ciąży z księciem Louisem, a także z okazji ukończenia przez księcia Williama szkoły w Sandhurst w 2006 r., przed ślubem.

Księżna Kate po raz pierwszy założyła kapelusz w 2006 roku, podczas uroczystości ukończenia szkoły przez jej ówczesnego chłopaka, księcia Williama, w Sandhurst© Mark Cuthbert
Księżna Kate po raz pierwszy założyła kapelusz w 2006 roku, podczas uroczystości ukończenia szkoły przez jej ówczesnego chłopaka, księcia Williama, w Sandhurst

Najbardziej urzekające były jednak zapierające dech w piersiach kolczyki z pereł księżniczki, które, jak potwierdził Pałac Kensington, należały wcześniej do zmarłej królowej Elżbiety II.

Od czasu objęcia jej wyższego stanowiska królewskiego jako księżnej Walii, widzieliśmy znacznie więcej biżuterii Jej Królewskiej Mości Królowej, która znalazła się w centrum uwagi królewskiej, gdy Kate nosiła kilka jej najcenniejszych dzieł.

Debiut Kate w urzekających kolczykach królowej nastąpił po tym, jak w sobotni wieczór książę królewski miał na sobie trzyniciowy naszyjnik z pereł królowej Elżbiety podczas Festiwalu Pamięci Królewskiego Legionu Brytyjskiego.

Kate Middleton w czarnej sukience z naszyjnikiem z pereł© Chrisa Jacksona
Księżna Kate uzupełniła swój strój trzema perłami

Dzielenie się biżuterią było czymś, do czego zmarła królowa powszechnie zachęcała już za życia, a za jej panowania powierzyła księżnej Walii niektóre ze swoich najcenniejszych klejnotów.

W 2014 roku księżna wzięła udział w przyjęciu z krawatem w National Portrait Gallery, ubrana w naszyjnik Nizam z Hyderabad. Ubrana na tę okazję w granatową sukienkę od Jenny Packham, księżna Kate ozdobiła swój strój wielomilionowym naszyjnikiem z platyny i diamentów, pożyczonym jej osobiście przez królową – jego wartość szacuje się na 66,3 mln funtów.

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej stali w loży królewskiej© Chrisa Jacksona
Kate i inni członkowie rodziny królewskiej na Festiwalu Pamięci Królewskiego Legionu Brytyjskiego

Księżna Walii pozostaje jedyną damą królewską, obok królowej Elżbiety, która nosiła strój Nizama z Hyderabadu.

POSŁUCHAJ: Dowiedz się, jak będzie miał na imię książę William, gdy zostanie królem

Źródło

Previous articleSzpital al-Quds w Gazie wstrzymuje działalność w związku z izraelskimi atakami
Next articleZwolnione gwiazdy zwracają się do NRL z prośbą o powrót po wyrokach skazujących za przemoc domową

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here