Królowa Camilla wystąpiła w zjednoczonym froncie, wspierając swojego męża, króla Karola, gdy w niedzielę prowadził on nabożeństwo z okazji Dnia Pamięci w grobowcu w Londynie.

76-letnia członkini rodziny królewskiej wyglądała pewnie i elegancko w całkowicie czarnym stroju, a na sobie wełniano-satynową sukienkę zaprojektowaną przez jedną z jej najbardziej zaufanych projektantek, Fionę Clare. Sukienka była ostatnio noszona przez Camillę na pogrzebie Jej Królewskiej Mości Królowej.

ZOBACZ: Królowa Camilla wygląda na wyraźnie poruszoną, gdy śpiewa hymn narodowy podczas nabożeństwa z okazji Dnia Pamięci

Podczas gdy księżna Walii na tę wzruszającą okazję zwróciła się w stronę ulubionych ubrań, poddając recyklingowi kapelusz noszony po raz pierwszy, gdy miała dwadzieścia kilka lat, podczas uroczystości ukończenia szkoły przez księcia Williama w Sandhurst, Królowa Camilla zdecydowała się na nowe, wysublimowane nakrycie głowy by dokończyć jej ponury strój.

© PA Obrazy
Książę zadebiutował w nowym, fantastycznym kapeluszu zaprojektowanym przez Philipa Treacy’ego

Królowa nosiła wspaniały kapelusz ozdobiony dramatycznymi pióropuszami piór zwiniętymi w abstrakcyjną kulę na głowie – zaprojektowany przez ulubionego królewskiego modystka Philipa Treacy’ego.

Królowa i księżna Walii uczestniczą w niedzielnym nabożeństwie Pamięci©Getty
Królowa i księżna Walii obserwowały nabożeństwo z balkonu Biura ds. Spraw Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju

Damy królewskie od dawna zwracają się do irlandzkiego modystki ze względu na jego innowacyjne nakrycia głowy i pomysłową formę sztuki, a przez ostatnie dwie dekady wykorzystywały jego projekty do wszystkiego, od Royal Ascot po królewskie wesela.

Filip był odpowiedzialny za wykonanie złotego nakrycia głowy dla Camilli, kiedy wychodziła za króla Karola w 2005 roku; również używając ręcznie ukształtowanych piór w tym niezapomnianym akcesorium.

Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta miała na sobie białą suknię na ślubie księcia Karola i jego żony Camilli, księżnej Kornwalii w 2005 roku©Getty
Królowa Camilla, wychodząc za króla Karola w 2005 roku, założyła efektowne nakrycie głowy z piórami

Londyńskie projektantki Anna Valentine i Antonia Robinson stworzyły piękną kremową suknię z szyfonu z dopasowanego płaszcza na ceremonię cywilną Camilli i Charlesa w Windsor Guildhall oraz kolejną wyjątkową suknię z szarego jedwabnego płaszcza z haftowanymi złotymi detalami na nabożeństwo błogosławieństwa w kościele św. Jerzego na zamku Windsor.

Królowa Camilla nie tylko zerwała z tradycyjną białą suknią ślubną, ale także porzuciła tiarę na rzecz dwóch kapeluszy.

Camilla i Charles w dniu ślubu©Getty
Nakrycie głowy królowej Camilli zostało zaprojektowane przez Philipa Treacy

„Zaprojektowanie dla niej nakrycia głowy było ekscytujące, ponieważ był to doniosły, historyczny moment dla wszystkich zainteresowanych” – ujawnił Phillip Treacy w wywiadzie dla Muzeum Wiktorii i Alberta na temat mody ślubnej Camilli.

“Proces [of making her wedding headdress] było proste, ponieważ księżna zostawiła mi nakrycie głowy, zaufała moim umiejętnościom” – powiedział Philip. „Inspiracją było narysowanie za pomocą piór czegoś, co oddawałoby ducha tej okazji”.

POSŁUCHAJ: Dowiedz się, jak będzie miał na imię książę William, gdy zostanie królem

Źródło

Previous articleDesygnowany na prezydenta COP28 chwali Indie za wizję transformacji energetycznej
Next articleKelly Oubre z 76ers doznała urazów żeber, bioder i nóg po wypadku, w którym uciekła

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here