EKSKLUZYWNY: Przed 2024 r. nastąpi wielkie zdenerwowanie dystrybutorów: Cinerama Dome i sąsiadujące z nim dawne kina Arclight nie zostaną ponownie otwarte w przyszłym roku. Zamiast tego zaznaczcie w kalendarzach przewidywane ponowne otwarcie w drugim kwartale 2025 r. – słyszy Deadline.

Opóźnienie wynika w dużej mierze z przeprojektowania przestrzeni, w tym restauracji, przestrzeni eventowej itp., i nie ma nic wspólnego z zepsutym kalendarzem premier kinowych na rok 2024; pozostawione puste przez kilka weekendów ze względu na skutki podwójnych strajków WGA i SAG-AFTRA w tym roku.

Odkąd Cinerama Dome i siostrzane kino Arclight zostały zamknięte, dystrybutorzy w ramach cen studyjnych narzekają, że rynek w Los Angeles nie jest już taki sam, zwłaszcza po zamknięciu The Landmark przy Pico Blvd w maju 2022 r. Dzieje się tak pomimo faktu, że niektórzy działalności tego artystycznego biznesu przeniosła się do lokali AMC w Burbank i Century City.

Cinerama Dome została zamknięta w kwietniu 2021 r., gdy jej spółka dominująca Pacific Theatres Exhibition, która była właścicielem wysokiej klasy luksusowego luksusowego kina Arclight Cinemas, ogłosiła upadłość na podstawie rozdziału 7. Stamtąd wiele z najlepszych lokalizacji Arclight tego wystawcy trafiło do różnych rywali: Amazon przejął lokalizację w Century City, Regal zdobył między innymi Sherman Oaks i Pasadena Arclights, a AMC przejęło Pacific’s Grove oraz Arclights w La Jolla i DC.

Cinerama Dome uchroniono przed bankructwem i pozostaje zarządzana przez byłą spółkę-matkę Arclight, Decurion, kontrolowaną przez rodzinę Forman. Pierwotnym deweloperem nieruchomości był William R. Forman; otwarcie obiektu odbyło się w listopadzie 1963 r.

Kiedy Kopuła została zamknięta w kwietniu 2021 r., decyzja wydawała się ostateczna, a Decurion stwierdził: „Nie był to wynik, jakiego ktokolwiek oczekiwał, ale pomimo ogromnego wysiłku, który wyczerpał wszystkie potencjalne opcje, firma nie ma realnego wyjścia na przyszłość. Naszym gościom i przedstawicielom branży filmowej, dzięki którym przez lata chodzenie do kina było tak magicznym przeżyciem, składamy nasze najgłębsze podziękowania. Służba dla Państwa była zaszczytem i przyjemnością.”

W Cinerama Dome znajduje się największy na świecie profilowany ekran filmowy, mierzący 32 stopy wysokości i 86 stóp szerokości. Betonowa kopuła geodezyjna składa się z 316 pojedynczych sześciokątnych i pięciokątnych kształtów w 16 różnych rozmiarach, z których każdy ma około 12 stóp średnicy i 7500 funtów.

Źródło

Previous articleIzrael przegrał wojnę opinii publicznej
Next articleTiger Woods ma za sobą wzloty i upadki podczas pierwszego turnieju od kwietniowej operacji kostki

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here