Home Rozrywka Kirstie Alley, gwiazda „Na zdrowie” i „Szafa Weroniki”, nie żyje w wieku...

Kirstie Alley, gwiazda „Na zdrowie” i „Szafa Weroniki”, nie żyje w wieku 71 lat

7
0CNN

Aktorka Kirstie Alley, gwiazda dużego i małego ekranu, znana z nagrodzonej nagrodą Emmy roli w „Cheers” i filmach takich jak „Look Who’s Talking”, zmarła po krótkiej walce z rakiem, ogłosiły w swoim programie jej dzieci True i Lillie Parker Media społecznościowe.

Miała 71 lat.

„Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, zacięta i kochająca matka zmarła po walce z nowotworem, który niedawno odkryto” – czytamy w oświadczeniu.

„Była otoczona przez najbliższą rodzinę i walczyła z wielką siłą, pozostawiając nas z pewnością o jej niekończącej się radości życia i wszelkich przygodach, jakie ją czekają” – kontynuowała rodzina w oświadczeniu. „Mimo że była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą matką i babcią”.

„Zapał i pasja naszej matki do życia, jej dzieci, wnuków i licznych zwierząt, nie wspominając o wiecznej radości tworzenia, były niezrównane i zainspirowały nas do życia pełnią życia, tak jak ona” – czytamy w oświadczeniu.

sbt Kirstie Alley tańczy z gwiazdami _00011127

Seksowna kreacja Kirstie Alley w „DWTS”

Przedstawicielka Alley potwierdziła we wtorek CNN e-mailem, że przed śmiercią u niej zdiagnozowano raka jelita grubego.

Alley, dwukrotny zdobywca nagrody Primetime Emmy, urodził się w Wichita w stanie Kansas w 1951 roku.

Po wybitnej roli w filmie Star Trek II: Gniew Khana z 1982 r., zagrała role w takich filmach jak Randka w ciemno z 1984 r. i Szkoła letnia z 1987 r. u boku Marka Harmona.

W tym samym roku Alley dołączyła do Shelley Long i zagrała główną rolę u boku Teda Dansona w drugiej części klasycznego serialu telewizyjnego „Cheers”, którego premiera miała miejsce w 1982 r. Alley pojawiła się po raz pierwszy w 1987 r., grając silną i niezależną menadżerkę baru Rebeccę Howe, pozostając w programie uznany program aż do jego zakończenia w 1993 roku.

Po zdobyciu nagrody Emmy dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu komediowym w 1991 r. za „Na zdrowie” oraz nagrody Emmy dla głównej aktorki w miniserialu lub programie specjalnym za „Matkę Davida” z 1994 r., pod koniec lat 90. ponownie odniosła sukces telewizyjny dzięki serialowi „Szafa Weroniki” ”, co zapewniło jej kolejny ukłon w stronę nagrody Emmy.

Ponadto Alley zagrał w wielu pamiętnych filmach, takich jak „Look Who’s Talking”, „Madhouse” z 1990 r. i „Drop Dead Wonderful” z 1999 r. z Ellen Barkin.

W 2005 roku Alley była współautorką scenariusza i zagrała w komedii Showtime „Fat Actress”, zanim zaczęła występować w reality show.

Wystąpiła w „Kirstie Alley’s Big Life” w 2010 r., rok później brała udział w 12. sezonie „Dancing with the Stars” stacji ABC, a w 22. sezonie brytyjskiej wersji „Celebrity Big Brother” w 2018 r. zajęła drugie miejsce. W 2022 r. brała udział w 7. sezonie serialu Fox „The Masked Singer”.

Choć miała imponujący dorobek, późniejsza część jej kariery charakteryzowała się skłonnością Alley do wzbudzania kontrowersji, zwłaszcza za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W wywiadzie z 2007 roku Alley powiedziała, że ​​jest dumna ze swojego stylu, w którym nie ma żadnych ograniczeń.

„Zawsze miałam wrażenie, że jeśli ktoś mnie o coś pyta, chce prawdziwej odpowiedzi” – Alley powiedziała Good Housekeeping. „Myślę, że jest też coś w pochodzeniu z Kansas. Zwykle ludzie myślą, że jestem z Nowego Jorku. Jedyne podobieństwo między mieszkańcami Nowego Jorku i mieszkańców Środkowego Zachodu polega na tym, że dostajesz to, co widzisz.

Kirstie Alley Larry King na żywo 2005 wywiad vpx

Kirstie Alley wspomina lata „Cheers” (2005)

John Travolta, który zagrał z Alley w hicie „Look Who’s Talking” z 1989 roku oraz w dwóch jego sequelach, napisał w Instagrama w poniedziałek „Kirstie była jednym z najbardziej wyjątkowych związków, jakie kiedykolwiek miałem. Kocham Cię Kirstie. Wiem, że jeszcze się spotkamy.”

Jamie Lee Curtis – która pracowała z Alley w 2016 roku przy odcinkach telewizyjnego „Scream Queens” – udostępniła na Facebooku oświadczenie, w którym składa hołd zmarłej aktorce, pisząc: „Była świetnym filmem komiksowym w @tvscreamqueens i piękną mamą niedźwiedzicą w jej bardzo prawdziwe życie. Pomogła mi kupić śpioszki dla mojej rodziny w tym roku na Boże Narodzenie. Zgodziliśmy się, że nie zgadzamy się w niektórych kwestiach, ale łączyło nas wzajemny szacunek i więź. Smutne wieści.”

Josh Gad napisał na Twitterze: „Serce mi pęka z powodu Kirstie i jej rodziny. Czy był to jej geniusz w „Cheers; czy jej magnetyczny występ w serii „Look Who’s Talking”, jej uśmiech był zawsze zaraźliwy, jej śmiech był zawsze zaraźliwy, a jej charyzma zawsze była ikoniczna. ROZERWAĆ.”

– powiedział Ted Danson, współpracownik Alley z „Cheers”. Termin ostateczny właśnie obejrzał Alley w jednym z odcinków serialu w samolocie, zanim dowiedział się o jej śmierci.

„Byłem dzisiaj w samolocie i zrobiłem coś, co rzadko robię. Oglądałem stary odcinek „Cheers” – powiedział Danson placówce. „To był odcinek, w którym Tom Berenger oświadcza się Kirstie, która ciągle odmawia, mimo że desperacko chce się zgodzić. Kirstie była w tej roli naprawdę genialna. Jej umiejętność grania kobiety na skraju załamania nerwowego była zarówno wzruszająca, jak i histerycznie zabawna”.

„Rozśmieszyła mnie 30 lat temu, kiedy kręciła tę scenę, i dzisiaj rozśmieszyła mnie równie mocno. Gdy wysiadłem z samolotu, usłyszałem, że Kirstie zmarła. Jestem bardzo smutny i wdzięczny za wszystkie momenty, kiedy mnie rozśmieszała” – dodał Danson. „Przesyłam moją miłość jej dzieciom. Jak dobrze wiedzą, ich matka miała serce ze złota. Będzie mi jej brakować.”

Inna gwiazda „Cheers”, Rhea Perlman, powiedziała CNN w oświadczeniu, że ona i Alley natychmiast zaprzyjaźniły się na planie „Cheers”.

„Kirstie była wyjątkową, cudowną osobą i przyjaciółką. Jej radość bycia była bezgraniczna” – powiedział Perlman. „Zaprzyjaźniliśmy się niemal natychmiast, kiedy dołączyła do obsady Cheers. Kochała dzieci i moje dzieci też ją kochały. Nocowaliśmy w jej domu i organizowaliśmy poszukiwania skarbów, które stworzyła. Organizowała ogromne imprezy z okazji Halloween i Wielkanocy, na które zapraszała całą ekipę serialu i ich rodziny. Chciała, żeby wszyscy czuli się włączeni. Bardzo kochała swoje dzieci. Nigdy nie spotkałem nikogo podobnego do niej. Czuję się wdzięczny, że ją poznałem. Będzie mi jej bardzo, bardzo brakować.”

Aktor „Słoneczny patrol” Parker Stevenson, który był żonaty z Alley w latach 1983–1997 i jest ojcem dwójki jej dzieci, również złożył jej hołd w mediach społecznościowych. W poście na Instagramie, który został potwierdzony przez przedstawiciela aktora, należy do Stevensona napisał: „Kirstie, jestem bardzo wdzięczna za wspólne lata i za dwójkę niesamowicie pięknych dzieci, a teraz także wnuków, które mamy. Będzie cię brakowało.”Źródło

Previous articleSzybkie fakty dotyczące ataków terrorystycznych w Paryżu w 2015 r
Next articleAfter Struggles in England, a Young U.S. Soccer Star Carves a New Path in Germany

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here