Oznacza to prawdopodobnie, że postacie ze starszych filmów Marvela są już gotowe do włączenia do MCU. Jest to oczywiście naturalne przedłużenie niektórych innych scen, które pojawiły się już w poprzednich filmach. Tobey Maguire, Andrew Garfield i Tom Holland pojawili się na ekranie jako równoległe Spider-Men w „No Way Home”, a w „Multiverse of Madness” Patrick Stewart wcielił się już w Profesora X z filmów „X-Men”.

W nadchodzącym filmie „Deadpool 3” Hugh Jackman podobnie powróci jako Wolverine, choć nie jest jasne, z jakiego uniwersum Wolverine. Ale być może otrzymaliśmy wskazówkę dzięki scenie w połowie napisów końcowych „The Marvels”, w której Monica Rambeau trafia do alternatywnego wszechświata. W tej scenie nie tylko pojawia się Kelsey Grammer jako Bestia z filmów Foxa „X-Men”, aczkolwiek z przeróbką CGI, ale jest też inna wersja matki Moniki, Marii Rambeau (Lashana Lynch), która żyje i ma się dobrze i stała się bohater znany w tym wszechświecie jako Binary.

Książka wskazuje jednak, że istnieje Święta Oś Czasu (coś, o czym mówiono w „Lokim”), która nie obejmuje wszystkich postaci Marvela z całej historii mediów.

Co mylące, w „Multiverse of Madness” „główny” wszechświat MCU był określany jako Ziemia-616, a jest to nazwa najczęściej nadawana „głównemu” uniwersum w Marvel Comics. Wygląda na to, że MCU próbuje wcielić się w aktorską wersję Marvel Comics. MCU nie istnieje w świecie równoległym do drukowanej strony.

Ale wszystko może być uczciwą grą. Feige napisał w swojej przedmowie:

„Jeśli chodzi o Multiverse, zdajemy sobie sprawę, że istnieją historie – filmy i seriale – które są kanoniczne dla Marvela, ale zostały stworzone przez różnych narratorów w różnych okresach historii Marvela. Oś czasu przedstawiona w tej książce jest specyficzna dla MCU od Świętej Osi Czasu do Fazy 4. Jednak w miarę jak posuwamy się naprzód i zagłębiamy się w sagę Multiverse, nigdy nie wiadomo, kiedy osie czasu mogą się po prostu rozbić lub zbiegać (wskazówka, wskazówka/spoiler).”

„Wskazówka, podpowiedź” i „ostrzeżenie o spoilerze” mogą po prostu wskazywać, że Feige żartuje, choć równie prawdopodobne jest, że ma na myśli nadchodzącą wielowymiarową pożogę, która skompresowałaby wiele osi czasu w jedną.

Źródło

Previous articlePakistańskie wojsko twierdzi, że w pobliżu granicy z Afganistanem zginęło czterech bojowników
Next articlePBA: San Miguel odbija się, pokonuje Meralco

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here