CNN

Globalna sensacja popu Blackpink została wybrana jako Magazyn „Time”.Artysta Roku 2022, co czyni ten czteroosobowy zespół drugą artystką K-pop, która zdobyła ten tytuł, po BTS w 2020 roku.

Wybrany przez YG Entertainment, dużą południowokoreańską wytwórnię płytową, która sprawdza wykonawców pod kątem gwiazdorskich kwalifikacji i intensywnie ich szkoli, kwartet – Jennie, Jisoo, Lisa i Rosé – szybko zyskał międzynarodową sławę po swoim debiucie w 2016 roku.

Ich pierwszy album „The Album” sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w niecały miesiąc po premierze w 2020 roku.

W filmie Time przyznającym nagrodę Artysty Roku grupa powróciła do swojej podróży, od występu na Coachelli w 2019 r. po występ „Pink Venom” na gali VMA na początku tego roku.

„Włożyliśmy dużo pracy, abyśmy mogli wyglądać jak superkobiety” – powiedziała Time’owi raperka Jennie. „W ostatecznym rozrachunku jesteśmy bardzo normalnymi dziewczynami”.

Opowiadając o swoim sukcesie – i presji z nim związanej – Jennie powiedziała, że ​​zespół gra prosto z serca.

„Gdybyśmy rozważyli to z biznesowego punktu widzenia, nie bylibyśmy w stanie tego zrobić” – stwierdziła.

Część globalnego sukcesu grupy wynika z jej kosmopolitycznego pochodzenia. Piosenkarka Rosé, która urodziła się w Nowej Zelandii i wychowała w Australii, „plusem” w studiu określiła to, że wszyscy pochodzą z „różnych kultur”.

Jennie urodziła się w Korei Południowej, ale dorastała w Nowej Zelandii, a tancerka Lisa pochodzi z Tajlandii. Piosenkarka Jisoo jest jedyną osobą w grupie urodzoną i wychowaną w Korei Południowej.

Obecnie Blackpink koncertują w całej Europie do końca roku w ramach światowej trasy koncertowej „Born Pink”, która rozpoczęła się w październiku.

Źródło

Previous articleLook of the Week: Blackpink nagłówek Coachella w koreańskich hanbokach
Next articleZnawcy wymieniają dwóch zaskakujących kandydatów na MVP NFL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here