Jon Finch, który zmarł w 2012 roku, był prawdopodobnie najbardziej znany ze swojej twórczości szekspirowskiej, a na przełomie lat 70. i 80. wystąpił w kilku seriach Dzieł Szekspira emitowanych przez BBC. Zagrał króla Henryka IV w Tetralogii Plantageneta (czyli „Ryszard II”, „Henryk IV część I”, „Henryk IV część II” i „Henryk V” dla laików), a także Don Pedro w programie BBC „Wiele hałasu”. O niczym.” Wcześniej Finch pojawił się w dwóch znanych horrorach Hammera: „The Vampire Lovers” i „The House of Frankenstein”.

Godne uwagi w tej historii jest to, że Finch chorował na cukrzycę i notorycznie mdlał na planie filmu Diagnoza: morderstwo z 1974 roku, w którym grał inspektora Lomaxa u boku Judy Geeson i Christophera Lee. Finch przez całe życie zmagał się z cukrzycą i infekcjami oskrzeli, przez co czasami na planie mdlał. Wydaje się, że wydarzyło się to na początku prac nad „Obcym”. Jak wspomina Scott:

„Obsadziłem Jona Fincha, który grał w „Makbecie” Polańskiego, w roli Kane’a. Pierwszego dnia, przy pierwszym strzale, Jon upadł. Rozmawiałem z nim, a on powiedział: „Jestem cukrzykiem”. […]Pożółkł i nie mógł wstać – musieliśmy go zabrać ze sceny. Wszystko było w porządku, ale musiał wrócić do zdrowia. Nie wziął insuliny i wypił za dużo Coca-Coli. Tego wieczoru przeglądaliśmy książkę i natknęliśmy się na Johna Hurta, którego zawsze lubiłem”.

Jak zauważył producent Eddie Powell, wszystko wróciło do punktu wyjścia. Czas rekonwalescencji Fincha opóźniłby całą produkcję, a film nie mógł czekać. Twórcy filmu wrócili do arkuszy castingowych i skanowali je, aż natknęli się na nazwisko Hurta.

Źródło

Previous articleButy Michaela Jordana z finałów NBA w 1998 roku sprzedano za rekordową kwotę 2,2 miliona dolarów
Next articleMilwaukee Dancing Babcie planują powrót

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here