Znana z roli jasnowidzki Carolyn w „The Amityville Horror” Helen Shaver wystąpiła w takich filmach jak „Kolor pieniędzy”, kontynuacja „The Hustler” Martina Scorsese i innych horrorach, takich jak „Tremors II: Wstrząsy wtórne”, „Poltergeist: dziedzictwo” i „The Craft”. W 1985 roku zyskała uznanie dzięki głównej roli w przełomowym dramacie LGBTQ+ „Desert Hearts”. Doprowadziła także do płaczu niezliczone dzieci, gdy głos miała matka Małej Stopy w „Krainie przed czasem”.

Według jej biografii na IMDb to Scorsese zachęcił ją do stania za kamerą, co zaowocowało płodną karierą reżyserską w ciągu ostatnich kilku dekad. Wyreżyserowała niezliczone odcinki klasycznych i współczesnych hitów, takich jak „The OC”, „Medium”, „The L Word”, „Westworld”, „Snowpiercer”, „Orphan Black”, „13 powodów”, „Maid, ” i wiele innych.

W 2004 roku Shaver została wpisana do Kanadyjskiej Alei Gwiazd. Otrzymała także nagrodę The Living Legend Tribute podczas 23. edycji Women’s Image Network Awards w 2021 r. oraz nagrodę DGA w 2023 r. za wyreżyserowanie odcinka „Station Eleven” „Who’s There?” Shaver najwyraźniej znalazła swoją niszę jako reżyserka, o czym świadczy jej obszerne CV i wkład w tworzenie niesamowitych seriali telewizyjnych na przestrzeni dziesięcioleci.

Źródło

Previous article16 zagranicznych członków załogi uratowano z uszkodzonego chemikaliowca Sierra Leone
Next articleElementarz NFL: Gdy liczba QB spada, odcinek u siebie staje się wojną na wyniszczenie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here