CNN

Podejmując wyzwanie dorównania swojemu udanemu poprzednikowi, „Glass Onion: A Knives Out Mystery” utrzymuje ostrą jak brzytwa formułę, z konfiguracją, która jeszcze bardziej przypomina hołd Agathy Christie, zanim nadejdzie niezwykle sprytna seria zwrotów akcji. Scenarzysta -reżyser Rian Johnson ponownie gromadzi solidną obsadę Daniela Craiga, ale to jego użycie języka – w którym nie marnuje się ani słowa – ostatecznie nadaje kontynuacji przewagę.

Netflix oportunistycznie zintensyfikował działania, aby nabyć serię „Knives Out” i odchodząc od zwykłego podejścia do dystrybucji kinowej opartego na „uderz ego twórców filmowych”, faktycznie zapewni filmowi premierę przez tydzień, zanim trafi do serwisu streamingowego w koniec grudnia. Większość ludzi prawdopodobnie nadal będzie czekać, aby skonsumować go w zaciszu własnego domu, ale tym, którzy zdecydują się na taki krok, z pewnością spodoba się entuzjastyczna publiczność.

Po dynamice rodzinnej w „Knives Out”, która dała wszystkim motyw do zabicia patriarchy, Johnson próbuje swoich sił w innej scenerii, z ekscentrycznym miliarderem Milesem Bronem (Edward Norton), zapraszając swoją dawną grupę kumpli na imprezę tajemnicza ucieczka (w czasie Covid) na jego odosobnioną grecką wyspę, gdzie otrzymają zadanie rozwiązania jego „morderstwa”.

Gra jednak przybiera nieoczekiwany obrót, zaczynając od zaproszenia do głównego detektywa Craiga, Benoita Blanca, który pozostaje genialny i w niemal równym stopniu dziwny.

Jeśli chodzi o eklektyczną listę gości/potencjalnych zabójców (i/lub ofiar), to jest wśród nich projektantka mody/luźna armata mediów społecznościowych (Kate Hudson) i jej partnerka (Jessica Henwick), wpływowa osoba fitness (Dave Bautista) i jego dziewczyna / pomocnik (Madelyn Cline), naukowiec (Leslie Odom Jr.), polityk (Kathryn Hahn) i, ​​co najbardziej intrygujące, była partnerka biznesowa Milesa (Janelle Monáe), z którą żył w separacji.

Chociaż w najnowszym filmie najwyraźniej brakuje poczucia odkrycia, jakie przywitało oryginał – a nawet zamieniono sweter Chrisa Evansa w przedmiot obowiązkowy (nie dotyczy to Chrisa Evansa), Johnson jest na tyle mądry, aby rozpoznać, że chodzi tu o ponowne załadowanie, a nie wymyślenie na nowo , zmiana lokalizacji może jeszcze odświeżyć formułę.

Co więcej, Craigowi wyraźnie podoba się ta nowa, charakterystyczna rola, zamieniając smoking i fizyczność na bardziej intelektualną formę walki z przestępczością, z darem podsłuchiwania na poziomie Herkulesa Poirota i południowym akcentem Foghorn Leghorn.

W jednym z takich „Uklęknij przed Zodem!” Flex, Netflix podobno zapłacił fortunę nabycia tych sequeli, co, szczerze mówiąc, jest właśnie rodzajem transakcji, która grozi nakręceniem zabawnego filmu i schrzanieniem go poprzez stworzenie nieuzasadnionych oczekiwań.

Na szczęście „Glass Onion” znajduje nowe warstwy do odkrycia w sposób, który sprawia, że ​​perspektywa nowej „Tajemnicy na noże” co kilka lat wydaje się całkowicie rozsądnym pomysłem, niezależnie od tego, gdzie i jakkolwiek zdecydujemy się go skonsumować.

Premiera „Glass Onion: A Knives Out Mystery” odbędzie się 23 listopada w amerykańskich kinach i 23 grudnia w serwisie Netflix. Ma ocenę PG-13.

Źródło

Previous articlePolicja poszukuje czterech mężczyzn w związku z „kłótnią na tle rasowym” na stacji Waterloo po tym, jak wideo pokazało grupę, w tym jednego w koszulce Arsenalu, obrzucającego obelgami pro-palestyńskich protestujących
Next articleInteligentne transfery: Budowa składu Seibolda przebiega prawidłowo – jeśli Manly rzeczywiście będzie mógł dać z siebie wszystko na boisku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here