CNN

George Clooney ma niezawodny sposób na uniknięcie kłopotów jako osoba publiczna w dobie mediów społecznościowych: trzymaj się z daleka.

W profilu dla Poczta Waszyngtońska opublikowany w piątek zdobywca Oscara aktor stwierdził, że udaje mu się uniknąć zbytniego kontaktu z dzisiejszym cyklem mediów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie angażując się na tych platformach, co, jego zdaniem, byłoby problematyczne, „jeśli wypiję trzy drinki wieczorem”.

Powiedział również: „Nie sądzę, że można być gwiazdą i być tak dostępnym”.

Była to część szerszej rozmowy, podczas której Clooney opowiedział, jak niektóre gwiazdy filmowe, które były przed nim, jak Gregory Peck i Paul Newman – obaj byli jego przyjaciółmi przed śmiercią – dały przykład, jak zachować się w świetle reflektorów.

„To nie znaczy, że nie możesz być głupcem i robić głupie rzeczy, ale oznacza to, że musisz bronić tego, w co wierzysz, zachować odrobinę godności” – powiedziała gwiazda „Biletu do raju”. „I obaj mieli świetny humor w stosunku do siebie”.

Clooney, który w tym miesiącu zostanie uhonorowany w Kennedy Center, między innymi wraz z Gladys Knight i U2, oprócz swojej działalności jako aktor, producent i reżyser, aktywnie uczestniczy w działaniach humanitarnych.

Ethan Hawke, który wyreżyserował Clooneya podkładającego głos Newmana w tegorocznym filmie dokumentalnym HBO „The Last Movie Stars”, zauważył, że nie jest zaskoczeniem, że otrzymał tak prestiżowe wyróżnienie. (CNN i HBO Max są częścią tej samej spółki-matki, Warner Bros. Discovery.)

„To ciekawe, że w tym roku otrzymuje nagrodę Kennedy Center Honors, ponieważ Newman też ją dostał. Pasują do długiej listy naprawdę odpowiedzialnych artystów, ludzi, którzy wnoszą wkład w amerykańską kulturę i są przywódcami obywatelskimi” – Hawke powiedział „The Post”. „Bez względu na to, czy lubisz politykę George’a, czy podziwiasz to, na co poświęca swoje pieniądze i czas, musisz podziwiać jego gotowość do przewodzenia i chęć troski”.

Steven Soderbergh, którego arcydzieło z 1998 roku „Out of Sight” z Clooneyem u boku Jennifer Lopez, powiedział, że aktor jest wyjątkowy, ponieważ nie przejmuje się tym, że jego polityka może zagrozić jego sławie.

„Tryb domyślny tak naprawdę nie prowadzi cię do miejsca, w którym myślisz o uczciwości lub obronie ludzi, którzy nie mogą się obronić. To wspaniale, gdy ludzie używają tego soku do tych celów, ale strumień nie płynie w ten sposób” – Soderbergh powiedział o wysiłkach Clooneya za pośrednictwem jego Clooney Foundation for Justice wraz z żoną Amal, prawniczką zajmującą się prawami człowieka.

„Strumień płynie w kierunku samoorientacji i bycia w trybie wydobywania wszystkiego, co się da z tego biznesu i wszystkiego, co się da, z całego świata. … Jest jedną z niewielu osób, które uderzają w górę. To rzadkie.”

Clooney zostanie zaprezentowany w ramach Kennedy Center Honors 28 grudnia o 20:00 w CBS.

Źródło

Previous articlePaństwo UE chce wysyłać osoby ubiegające się o azyl do Afryki – WSJ
Next articleNU Lady Bulldogs ponownie idealne do zdobycia drugiej korony Super League

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here