Home Rozrywka Firma Roberta De Niro uznana za odpowiedzialną w procesie dotyczącym dyskryminacji ze...

Firma Roberta De Niro uznana za odpowiedzialną w procesie dotyczącym dyskryminacji ze względu na płeć

6
0

Jury nakazał firmie Roberta De Niro zapłatę około 1,26 miliona dolarów byłemu asystentowi aktora po stwierdzeniu, że wytwórnia dyskryminowała ją ze względu na płeć.

Jury orzekło, że Canal Productions, firma zajmująca się produkcją filmów i wideo, którą założył De Niro, powinien dokonać dwóch płatności o wartości 632 142 dolarów każda na rzecz swojego długoletniego asystenta Grahama Chase’a Robinsona, który pozwał De Niro za dyskryminację ze względu na płeć i odwet, domagając się 12 milionów dolarów odszkodowania.

De Niro, lat 80, pozwała także swoją byłą asystentkę za naruszenie lojalności i obowiązków powierniczych, domagając się odszkodowania w wysokości 6 milionów dolarów za rzekomą kradzież 5 milionów punktów za milę lotniczą pod koniec zatrudnienia, a także za nieuprawnione wydanie tysięcy dolarów wartości opłat między innymi w Whole Foods, restauracji Paola’s na Manhattanie, przejazdach Uberem i taksówkami.

„Pani Robinson nie tylko wygrała sprawę przeciwko Canal, ale ława przysięgłych całkowicie przyznała rację pani Robinson, uznając roszczenia De Niro przeciwko niej za bezpodstawne” – powiedział w oświadczeniu David Sanford, prawnik Robinson.

Ostry. Dowcipny. Przemyślany. Zapisz się na newsletter Style Memo.

Zarówno De Niro, jak i Robinson zeznawali przed sądem federalnym na Manhattanie mniej więcej przez ostatnie dwa tygodnie, a każdy z nich opowiedział serię wydarzeń, które doprowadziły do ​​procesu. De Niro był bardzo ożywiony w niektórych momentach swoich zeznań, a raz krzyczał “Wstydź się!” Z dokumentów sądowych wynika, że ​​u swojego byłego asystenta.

Ława przysięgłych spędziła w czwartek pięć godzin na naradach, zanim stwierdziła, że ​​De Niro nie ponosił osobistej odpowiedzialności, ale według niego jego firma Termin ostateczny.

Z dokumentów sądowych wynika, że ​​Robinson (41 lat) pracowała w Canal Productions od 2008 do 2019 roku. W tym czasie jej stanowisko wielokrotnie zmieniało się, z asystentki wykonawczej na „wiceprezes ds. produkcji i finansów”..

Canal pozwała Robinson po jej odejściu w sierpniu 2019 r., zarzucając jej, że na różnych etapach swojej służby naruszyła obowiązki powiernicze i inne. Robinson zaprzeczyła zarzutom, twierdząc, że De Niro zatwierdził wszystkie jej rzekomo nieuprawnione zarzuty, w tym wydawanie pieniędzy w Whole Foods i wielokrotne przejazdy Uberem.

Robinson stwierdziła w swoim pozwie, że „oskarżenia De Niro o niewłaściwe postępowanie były bezpodstawne” i miały na celu podważenie jej pozwu, o którym, jak twierdzi, ostrzegała wcześniej aktora, którego rozważała.

W październiku 2019 r. złożyła skargę wzajemną, w której oskarżyła De Niro o „dyskryminację ze względu na płeć i naruszenia płac”, które obejmowały obrzucanie jej obelgami ze względu na płeć i traktowanie jej jak „żony biurowej”. Twierdziła, że ​​De Niro zlecił jej „odkładanie jego bokserek, wieszanie jego ubrań, pranie pościeli, odkurzanie jego mieszkania, nakrywanie do stołu, naprawianie jego ubrań i wybieranie prezentów”.

Robinson stwierdziła również, że De Niro żartował na temat jego recepty na Viagrę i zasugerował, że dawcą nasienia może zostać jej współpracownik. Zarzuciła także, że oddał mocz podczas rozmów telefonicznych z nią i poprosiła ją, aby „podrapała go po plecach, zapięła koszulę, poprawiła mu kołnierzyki, zawiązała krawaty i budziła go, gdy był w łóżku. De Niro również stał bezczynnie, podczas gdy jego przyjaciel klepał panią Robinson po pośladkach” – wynika z pozwu.

Adwokat De Niro nie odpowiedział natychmiast na prośby o komentarz.

Ta historia została zaktualizowana.

Źródło

Previous articleObejrzyj: Wideo Santi Barala Kanda wirusowe na platformach mediów społecznościowych
Next articleCaitlin Clark zdobywa 44 punkty, podczas gdy Iowa pokonuje Va. Tech w starciu z czołową dziesiątką

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here