Home Rozrywka Dyrektor muzyczny LA Reid oskarżony o napaść na tle seksualnym

Dyrektor muzyczny LA Reid oskarżony o napaść na tle seksualnym

11
0

Antonio „LA” Reid, wieloletni dyrektor muzyczny, który wywarł wpływ na kariery takich artystów jak Usher, Mariah Carey i Pink, został oskarżony o napaść na tle seksualnym przez byłego dyrektora muzycznego, który z nim pracował.

Pozew, który wpłynął w środę w południowym dystrykcie Nowego Jorku, zarzuca Reidowi dwukrotną napaść na Drew Dixona, gdy w 2001 roku pracowali razem w Arista Records. Dixon, były wiceprezes A&R w wytwórni, twierdzi, że ataki zostały stłumione przerwała karierę i uniemożliwiła jej współpracę z przyszłymi gwiazdami, takimi jak John Legend i Kanye West.

W pozwie w szczególności zarzuca się Reidowi pobicie na tle seksualnym, fałszywe uwięzienie i umyślne spowodowanie niepokoju emocjonalnego, a także „przestępstwo przemocy motywowanej płcią”.

„To postępowanie nie dotyczy tylko straszliwych ataków fizycznych, jakich musiała znosić pani Dixon” – czytamy w pozwie, „ale dotyczy także nieodwracalnych szkód wyrządzonych rzadkiej i kwitnącej karierze niezwykłego talentu”.

Ostry. Dowcipny. Przemyślany. Zapisz się na newsletter Style Memo.

„LA Reid to znany drapieżnik, który wykorzystuje swoją wyjątkową władzę zawodową, aby narzucać się swoim ofiarom” – stwierdziła Dixon w oświadczeniu. „W moim przypadku jego uporczywa kampania molestowania i napaści na tle seksualnym zmusiła mnie do porzucenia pracy, którą kochałam, gdy byłam u szczytu kariery w branży muzycznej, po przejściu staży i pracy jako recepcjonistka”.

Adwokat Dixona, Kenya Davis, stwierdziła w oświadczeniu, że Reid „wykorzystał swoją władzę do molestowania i napaści na tle seksualnym” Dixona.

Nie udało nam się od razu uzyskać komentarza od Reida. Jego wytwórnia płytowa Mega, którą on współzałożycielem z Usherema także Harper Collins, który opublikował jego wspomnienia z 2017 r., nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

W pozwie Dixon twierdzi, że w 2001 r. Reid dwukrotnie dopuścił się napaści na tle seksualnym. Pierwszy incydent rzekomo miał miejsce w prywatnym samolocie Reida w drodze do firmowego odosobnienia w Puerto Rico dla wytwórni Arista Records, która miała wspólne przedsięwzięcie z wytwórnią Reida LaFace Records. . Jak wynika z pozwu, do drugiego napadu doszło w samochodzie Reida w tym samym roku, po tym jak powiedział, że obaj będą omawiać nagrania demo niepodpisanego artysty.

Po tych incydentach „Reid bezpośrednio zareagował na odrzucenie przez panią Dixon jego zalotów seksualnych, karząc artystów, z którymi pani Dixon już podpisała kontrakt, lub blokując artystów, z którymi próbowała podpisać kontrakt” – wynika z pozwu.

Dixon pracowała w Arista od 1996 do 2002 roku. Do branży muzycznej wróciła po ukończeniu Harvardu w 2004 roku.

Reid w swojej karierze zdobył trzy nagrody Grammy, w tym za piosenkę Boyz II Men „End of the Road” w 1993 r. W końcu w 2000 roku został dyrektorem generalnym i prezesem Arista Records rozpoczął współpracę z młodymi artystami jak Avril Lavigne i OutKast. Wtedy Reid przeniósł się do Def Jam w 2004 roku gdzie pomógł zobaczyć powstanie takich artystów jak Rihanna, Bon Joviego i Justina Biebera.

Reid został jurorem programu konkursowego „The X-Factor” w 2011 roku, w tym samym roku został dyrektorem generalnym Epic Records. Podczas swojej pracy w wytwórni nadzorował sukcesy takich artystów jak Future i Travis Scott. Według niego opuścił Epic Records w 2017 roku po tym, jak asystent oskarżył go o napaść na tle seksualnym Różnorodność.

Zarzuty Dixona będą objęte art Ustawa o osobach dorosłych, które przeżyły, nowojorska ustawa uchwalona w 2022 r., która daje dorosłym ofiarom przemocy na tle seksualnym maksymalnie rok na złożenie pozwu niezależnie od tego, kiedy doszło do przemocy. Dixon nalegał i opowiadał się za przyjęciem prawa.

„Dołączyłam do koalicji odważnych ocalałych, aby walczyć o uchwalenie ustawy o osobach dorosłych, ponieważ trauma wymaga czasu, i uważam, że wszystkie ofiary przemocy seksualnej powinny mieć możliwość dochodzenia sprawiedliwości przed ławą przysięgłych składającą się z rówieśników” – Dixon powiedziała w oświadczeniu oświadczenie w środę. „Dzięki ASA setki ocalałych w stanie Nowy Jork pociągnęły już do odpowiedzialności swoich sprawców, a dziś znalazłam odwagę, aby do nich dołączyć”.

Nowe zarzuty są następstwem oskarżeń postawionych przez Dixona Russellowi Simmonsowi, współzałożycielowi Def Jam Recordings, w 2017 roku. Dixon zarzucił, że zgwałcił ją w 1995 roku, a Reid ją molestował, co wpłynęło na jej karierę w branży muzycznej. Simmons zaprzeczył zarzutom Dixona i dwóch innych kobiet, które również oskarżyły go o gwałt.

„Zdecydowanie zaprzeczam wszystkim tym zarzutom. Te przerażające oskarżenia zszokowały mnie do głębi i wszyscy, z którymi współpracowałem, zgodzili się” – powiedział dziennikarzom. New York Times.

Źródło

Previous articlePrawie 200 zwierząt uratowanych z hodowli szczeniąt
Next articleJon Rahm organizuje niesamowity powrót i wygrywa Turniej Mistrzów na Hawajach

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here