Sztuczna inteligencja może już tu być, ale nie stworzy kolejnego wielkiego telewizyjnego hitu.

Takie było przesłanie dyrektorów brytyjskiej branży podczas panelu poświęconego oryginalnej własności intelektualnej w mediach społecznościowych, który odbył się wczoraj na forum TellyCast Digital Content Forum w Londynie.

„Kiedy w naszym biurze po raz pierwszy odbyła się rozmowa na temat sztucznej inteligencji, nasz zespół programistów spędził tygodnie grając i podłączając różne rozwiązania [AI tools]”- powiedział John Farrar, dyrektor kreatywny w Morderstwa króliczka Playboya współproducent Future Studios.

„Wiele pomysłów było z pozoru interesujących, ale ostatecznie zostały one po prostu zmarnowane. Po prostu jeszcze tego nie było i nie przyszło nam do głowy, że sztuczna inteligencja ma rozwiązać problem złamania kolejnego dużego formatu. To wciąż zależy od nas, ludzi. To może się zmienić, ale pomysły [it developed for us] odczuwalna pochodna.

„Płyta Drake’a nie byłaby płytą Drake’a, gdyby on jej nie nagrał” – dodał.

Mike Beale, dyrektor zarządzający ds. globalnego wsparcia kreatywnego i produkcyjnego w ITV Studios, zgodził się z tym stwierdzeniem, mówiąc, że narzędzia sztucznej inteligencji nie są jeszcze blisko etapu spójnego rozwijania pomysłów, których człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić.

„Jeśli wykorzystuje istniejącą treść, to tak samo, jakby człowiek korzystał z istniejącej treści. To ta sama zasada” – powiedział. „Jeśli chodzi o wykorzystanie wielu pomysłów, zdarza się to każdego dnia — robimy to sami sobie doskonale i już bez niszczenia tego przez przestrzeń cyfrową. To nie jest oryginalne, chyba że stworzyło coś zupełnie nowego, sąsiadującego i nie wiem, czy sztuczna inteligencja już to zrobiła.

Madi Woodstock, dyrektor BBC Studios ds. treści cyfrowych i programowania – scenariuszy, stwierdziła, że ​​chociaż sztuczna inteligencja jest „bez wątpienia bardzo sprytna”, nie zastępuje jeszcze kierowników ds. rozwoju.

Dan Biddle, kierownik ds. partnerstw w branży rozrywkowej w firmie Meta na Europę Północną, dodał, że nie ma sensu, aby sztuczna inteligencja osiągnęła jeszcze poziom, na którym mogłaby generować treści, na których można byłoby zarobić na Facebooku lub Instagramie.

Zasadą stojącą za każdą dystrybucją jest to, że oryginalne treści są nagradzane, a osoby wkładające pracę powinny być nagradzane poprzez monetyzację” – powiedział. „Na naszej platformie możesz oferować markowe treści, usługi subskrypcyjne i płatności dla fanów. Ilu fanów płaci AI na rzecz sztucznej inteligencji? Nie wiem.”

Kierownictwo rozmawiało podczas pracowitego dnia w londyńskim BFI Southbank, gdzie na forum TellyCast Digital Content Forum Justina Crosby’ego, podcastera i weterana PR branży, Justina Crosby’ego, spotkali się wpływowi przedstawiciele, dyrektorzy, twórcy, producenci i studenci.

Osoby takie jak Snapchat, dyrektor ds. partnerstwa w Wielkiej Brytanii, Lucy Luke, dyrektorzy BBC Studios Jasmine Dawson i Nat Poulter oraz dyrektor ds. cyfryzacji i marketingu Banijay, Damien Viel, przedstawili przemówienia na temat swoich wizji treści cyfrowych i markowych. Deadline był partnerem medialnym wydarzenia, które zgromadziło ponad 350 osób, które w ciągu dnia obejrzały serię rozmów i prezentacji, zanim producenci tacy jak BBC Studios, Spirit Studios, Quintus Studios, Wall of Entertainment i Soho Studios Entertainment sprzedali swoje najnowsze cyfrowe pomysły podczas wczesnych wieczornych sesji pitchingowych.

Źródło

Previous articleRosja
Next articleChristian McCaffrey wysyła jasny komunikat przed meczem Jaguars

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here