Adrianna Calvo ma długą listę imponujących tytułów. Wielokrotnie nagradzana restauratorka z Miami, autorka bestsellerowych książek kucharskich, nominowana do nagrody Emmy Youtube gospodarz programu, podcaster, wirusowy Instagrama twórczyni, założycielka organizacji non-profit i szef kuchni – wszyscy znajdują się na szczycie listy osiągnięć Calvo, a ona jeszcze nie skończyła.

Przez ponad 15 lat Calvo wnosiła „maksymalny smak” zarówno do swoich restauracji, Chef Adrianne’s Vineyard Restaurant and Bar and Cracked by Chef Adrianne, jak i do książek kucharskich, a wszystko to stało się przez przypadek.

Adrianne Calvo znalazła swoją pasję jako szef kuchni po prostym błędzie w szkole średniej

Zdjęcie przesłane przez Adrianne Calvo

Gdy Calvo doświadczyła pomyłki w harmonogramie w szkole średniej, jej ścieżka zmieniła się szybko i drastycznie. Planowała zapisać się na zajęcia z dziennikarstwa, ale zamiast tego została umieszczona na lekcjach gotowania. Powiedziała, że ​​to był najlepszy błąd wszechczasów.

„Przypadkowo, czy tak miało być? Zawsze chciałem być dziennikarzem. Uwielbiałem opowiadać historie. Naprawdę widziałem siebie w tej sferze w moim dorosłym życiu. Chodziłem do produkcji telewizyjnej i dziennikarstwa w szkole średniej aż do pierwszej klasy, pierwszej klasy, pierwszego dnia szkoły i przez pomyłkę wysłali mnie na zajęcia z gotowania. A w tamtym czasie musiałaś czekać około dwóch tygodni, aż doradcy wyciągną cię i umieścili na zajęciach, o które naprawdę prosiłaś” – powiedziała wyłącznie The Blast.

„W pierwszym tygodniu Johnson & Wales University, jeden z wiodących uniwersytetów kulinarnych w Ameryce, przyszedł zrobić demonstrację i miałem wrażenie, że rozmawiali tylko ze mną. Tego dnia, od pierwszej klasy liceum, chciałem tylko zostać kucharzem. Miałem całkowitą obsesję na punkcie sztuki kulinarnej, a później w mojej karierze pokazałem mi, że będzie mnóstwo opowiadania historii poprzez jedzenie”.

Adrianna Calvo
Zdjęcie przesłane przez Adrianne Calvo

Nie trzeba było długo czekać, aby uświadomić sobie, że bycie szefem kuchni to jej powołanie. W szkole kulinarnej nie interesowały ją wymyślne dania, zależało jej na maksymalnym smaku. W szkole brała udział w konkursach kulinarnych, wychodząc z założenia, że ​​chce, aby jej dania sprawiały, że ludzie będą o nich myśleć jeszcze długo po tym, jak będą je smakować. Takie podejście nadal się opłaca.

Po ukończeniu studiów opublikowała swoją pierwszą książkę kucharską o odpowiednim tytule „Maksymalny smak” i mając zaledwie 20 lat, została najmłodszą autorką książek kucharskich w historii.

Za pieniądze zarobione ze sprzedaży książek kucharskich Calvo otworzyła swoją pierwszą restaurację, Chef Adrianne’s Vineyard Restaurant and Bar.

Calvo, otwierając swoją pierwszą restaurację w wieku 22 lat i zerowego doświadczenia restauracyjnego, stwierdziła, że ​​napotkała wiele przeszkód, ale to jej nie powstrzymało.

Adrianna Calvo
Zdjęcie przesłane przez Adrianne Calvo

„Otworzyłem restaurację typu „od stołu do stołu” w skromnym centrum handlowym na przedmieściach Miami, kiedy ludzie nie słyszeli o „od pola do stołu” w Miami. O kuchni kubańskiej ludzie słyszeli tylko w Miami. Nie było też mediów społecznościowych, w których mogłabym wyjść i powiedzieć: „Hej, zobaczcie, co wtedy robię” – powiedziała The Blast.

„Trzeba było poczekać, aż przyjdzie gazeta, zrobi recenzję restauracji, opowie o Tobie i umieści Cię na mapie. No bo kto miałby pisać o 22-letnim szefie kuchni bez rodowodu, bez niczego, w centrum handlowym? Nie było o czym pisać.”

Calvo przyjęła podejście, że po prostu będzie codziennie przygotowywać najlepsze danie, jakie tylko potrafi, i w końcu ludzie się pojawią. I właśnie to się stało.

Adrianne Calvo założyła fundację po śmierci siostry

Adrianna Calvo
Zdjęcie przesłane przez Adrianne Calvo

Gdy kariera Calvo rozwijała się w niesamowitych kierunkach, jej życie osobiste przyjęło smutny obrót. Jej młodsza siostra Jennifer zmarła na rzadką postać raka, co sprawiło, że na jakiś czas zrezygnowała z gotowania, dopóki nie zobaczyła reklamy niedrogiej restauracji. To coś w niej pobudziło i sprawiło, że pomyślała o tym, co jej siostra zawsze mówiła o naszym czasie na ziemi: „Musimy to policzyć”.

„Moja młodsza siostra zmarła na bardzo rzadkiego raka języka. I to był bardzo trudny i pouczający okres w moim życiu. Zmarła, gdy ona miała 20 lat, a ja 21 i właśnie skończyłam szkołę kulinarną. Nigdy więcej nie będzie mogła jeść, a dla mnie to było tak, że nigdy więcej nie chciałam gotować jedzenia dla ludzi. A później to się zmieniło” – dodała.

„W czasie, gdy myślała, że ​​będzie lepiej, wszyscy myśleliśmy, że będzie lepiej. Jej misja każdego dnia mówiła: «Kiedy wyzdrowieję, Adrianne, będziemy pomagać dzieciom w szkole. szpitale onkologiczne, takie jak St. Jude, bo nie mogę uwierzyć, jak twoje życie zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy zmarła, stało się to moją misją.

Dlatego Calvo założył fundację Make It Count. Dzięki fundacji może wspierać różne organizacje, m.in. Szpital Dziecięcy Św. Judy.

Misją Fundacji jest „wnoszenie znaczącego wkładu w różne cele charytatywne poprzez osobiste i szerokie, praktyczne zaangażowanie” – twierdzi Fundacja. strona internetowa. „Każda interakcja z potrzebującymi naprawdę się liczy!”

Adrianne Calvo dzieli się radami i planami dotyczącymi przyszłego projektu

Adrianna Calvo
Zdjęcie przesłane przez Adrianne Calvo

Dla każdego, kto dopiero zaczyna przygodę z gotowaniem, Calvo podzielił się prostą radą.

„Myślę, że choć może to brzmieć tandetnie, trzeba to naprawdę kochać. Musisz być pewien, że to kochasz” – powiedziała. „Ponieważ jeśli to kochasz, pokonasz każdą przeszkodę, która stanie ci na drodze i każdą przeszkodę, a znajdziesz w sobie odwagę i siłę, aby pokonać wszystko, co cię spotka”.

Jaka przyszłość czeka Calvo, który osiągnął już tak wiele? Chciałaby wyprodukować dla serwisu streamingowego serial przedstawiający historię młodej dziewczyny, która odniosła sukces w „najtrudniejszej branży, jaka istnieje”.

„Obecnie mówimy o końcu branży kulinarnej, a przez pandemię zamknięto wiele restauracji” – powiedziała. „A teraz, biorąc pod uwagę inflację i tak dalej, jak sobie z tym poradzić?”Źródło

Previous articleFBI twierdzi, że żołnierz Gwardii Narodowej Tennessee Air National Guard zgłosił się przez Internet do roli płatnego zabójcy. To była fałszywa strona internetowa i teraz postawiono mu zarzuty
Next articleFani reagują na występ CJ Strouda przeciwko Bengals

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here