CNN

Ben Affleck wypowiada się na temat tworzenia filmów w dzisiejszych czasach Netflixa i innych platform do przesyłania strumieniowego, które oferują stale rosnący nadmiar treści.

Aktor, producent i reżyser, który wraz z przyjacielem i współpracownikiem Mattem Damonem wraz z RedBird Capital Partners otwiera nowe studio filmowe, podzielił się swoją opinią na temat podejścia Netflix do kręcenia filmów, które przyrównał do „linii montażowej”.

Kręcenie filmów „to czynność wymagająca uwagi, poświęcenia i pracy, która wytrzymuje proces na linii montażowej” – Affleck powiedział w rozmowie z Netfliksem podczas wydarzenia Konferencja DealBook New York Timesa 2022 zeszły tydzień.

„[Netflix’s head of original films] Scott Stuber to naprawdę utalentowany, mądry facet, którego naprawdę lubię… ale to niemożliwa praca” – dodał.

Gwiazda „Argo” powiedziała też, że jeśli zapytasz współdyrektora generalnego i prezesa Netfliksa, Reeda Hastingsa, o ambitne podejście do stworzenia 50 świetnych filmów, „odpowie: «Hej, poszliśmy na ilość, żeby wyrobić sobie zasięg». Jestem pewien, że jest w tym mądrość i jestem pewien, że mieli świetną strategię, ale powiedziałbym: „Jak będziemy kręcić 50 świetnych filmów rocznie?”. Jak to możliwe?’ Nie ma wystarczająco dużej komisji. Nie ma ich wystarczająco dużo – po prostu nie możesz tego zrobić.

Affleck przyznał, że „jest (a) większa widownia filmów akcji niż małych dramatów. Rozumiem. Pewne gatunki grają szerzej i nie można o tym nie pamiętać. Ale zróbmy coś dobrego, zaskoczmy publiczność, sprawmy, żeby się tym przejęli.”

W Artists Equity, które jest postrzegane jako studio prowadzone przez twórców, Affleck i spółka mają nadzieję na nowo przemyśleć relacje między studiami, artystami i ekipami pracującymi w branży.

Jak widać w Różnorodność, Artists Equity ma już w fazie produkcji pierwszy projekt – dramat o początkach niezwykle popularnej marki butów Air Jordan firmy Nike, która nie ma jeszcze tytułu. W filmie, napisanym i wyreżyserowanym przez Afflecka, występuje Damon w roli dyrektora, który podpisał kontrakt na reklamę buta z gwiazdą Chicago Bulls, Michaelem Jordanem.

Źródło

Previous article‘Like a horror movie’: The men defending their homes in Sudan’s bloody war
Next articlePozwól JMU zagrać w grę w kręgle. To po prostu zdrowy rozsądek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here