Ogółem sprzedaż biletów na weekend z trudem osiągnęła 42 miliony dolarów, co czyni go najgorszym w historii kasowym Super Bowl według Różnorodność. Niestety, horror „Out of Darkness” z Bleecker Street również miał premierę i zarobił zaledwie 1 milion dolarów na prawie 900 ekranach, co nie pomogło. Warner Bros. próbowało wywiązać się ze swojej roli, wydając ponownie „Dune”, a hit z 2021 roku przyciągnął kolejne 1,6 miliona dolarów. Ponowne wydanie przez Disneya „Turning Red” było DOA i przyniosło zaledwie 535 000 dolarów. Chociaż docenia się te wysiłki, nie zrobiły one zbyt wiele, aby poruszyć igłę.

Ponieważ w ostatnich tygodniach dużo omawiałem, sprzedaż biletów jest w poważnych tarapatach. Ogólna sprzedaż biletów spadła jak dotąd o co najmniej 10% w porównaniu z 2023 r., a znacząca pomoc nadejdzie dopiero w marcu, kiedy pojawią się hity, takie jak „Dune: Część druga” i „Kung Fu Panda 4”. Ale czy którykolwiek z tych wielkich, nadchodzących filmów poradzi sobie wystarczająco dobrze, aby zrekompensować okropne pierwsze dwa miesiące roku? To się okaże. Idealnie byłoby, gdyby studia wspólnie zmieniły pewne rzeczy, aby styczeń i luty były nieco solidniejsze. Tak się nie stało, więc oto jesteśmy.

Teraz czekamy na Walentynki, kiedy do kin trafią zarówno „Bob Marley: One Love”, jak i „Madame Web”. To powinno dać kasie szansę na przeżycie. To tylko kwestia tego, czy jeden (lub oba) z tych filmów mogą wybuchnąć w naprawdę znaczący sposób. Jeśli nie, reszta miesiąca będzie równie ponura.

„Argylle” i „Lisa Frankenstein” już w kinach.

Źródło

Previous articleAlarm na kacu, gdy Cleary ma obsesję na punkcie doskonałych Panter, zdobywając zaginione trofeum – gdy kontuzjowana gwiazda patrzy na szybki powrót
Next articleCzy odsetki od pożyczki pod zastaw domu można odliczyć od podatku? – CNET